BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pirmasis įspūdis apie Turkiją ir Kocaeli

Čia kurią dieną suvokiau, kad rašau apie tai ką veiki, bet nepapasakojau apie tai kokia aplinka ir šiaip koks įspūdis yra apie Turkiją. Taigi taisau savo klaidą :)

Važiuodama į Turkiją labai daug ko nežinojau ir neturėjau jokių nusistatymų ar įsivaizdavimų, kaip viskas atrodys. Tai ką pamačiau - nei apstulbino, nei nuvylė. Iš tikro, Turkijos miestai, kuriuos mačiau (Stambulas, Kocaeli), nesiskiria labai daug nuo Europos.

Gatvės - tvarkingos, turi daugybę prekybos centrų, parduotuvių, kavinių, restoranų (kai kurie brand‘ai yra europiniai tokie pvz. kaip Berska, McDonalds, Starbooks). Mane nustebino tai, kad gatvėse labai daug šunų - vaikšto sau netrukdomi per gatves, miega šalia namų ir pan. (Stambule labai daug kačių); bet kas įdomiausia visi jie sužymėti - turi ausyse auskarus (panašiai kaip karvės Lietuvoj:)). Gatvėse elgetaujančių - vienas kitas, bet ir tai labi įdomus tas elgetavimas. Už tai, kad kažkiek paaukoji - jie leidžia tau pasisvert, ar nosinių pakelį duoda. Gali pamatyt labai daug vaikinukų, kurie valo batus (kaip filmuose :)), bet man patarė, kad geriau tom paslaugom nesinaudot, nes paskui liepia sumokėt daug, o jei neduodi kiek nori tai jų draugai padeda tau išimt pinigus iš piniginės. Vieną kartą Stambule toks berniukas pametė šepetėlį, tai aš pakėliau ir padaviau. Tas berniukas man ir sako: „You are very gentelmen” ir norėjo man batus valyt murmėdamas: „For free, for free”, bet aš nesutikau, kažkaip nemaloniai jausčiausi… Gatvėse dar gausu visokių prekiautojų kažkaip net keista - jie pardavinėja viską, kartais net neįsivaizduoji, kad žmonės gali beeidami sugalvot pirkt tokius dalykus (kaip pvz. vilkeliai - vos neužmyniau kartą ant vieno). Be to pardavėjai - labai lankstūs. Kai buvau Stambule, staiga pradėjo lyt ir per 1 minutę staiga iš kažkur atsirado 4 vyrai, pardavinėjantys skėčius.

Transporto sistema - labai gera. Sambule yra metro, tramvajai, autobusai, Kocaeli turi labai neblogą autobusų sistemą. Tarpmiestinis susisiekimas komfortabilumu tikrai lenkia Lietuvą. Gali rinktis kuo važiuoti - traukiniu ar autobusu. Traukiniu dar nevažiavau (nors jie pigesni, bet lėtesni), bet autobusai - labai patogūs, kaip jau pasakojau anksčiau, turi TV, radiją, žaidimus; našiojama kava, arbata, sultys, vanduo, vasaros metu - ledai. Mieste yra labai daug „autobusų stotyčių” - pasirenki kuri tau artimiausia, nueini, nusiperki bilietą, tada busiukas tave nuveža iki pagrindinės stoties iš kurios važiuoja autobusai ir nuveža tave į kito miesto pagrindinę stotį, o ten taip pat yra busiukai, kurie tave nuveža, kur tau reikia.

Žmonės - labai daug ir labai skirtingi. Jeigu, kas nors mano, kad atvažiuos čia ir visi pastebės, kad esi ne turkas - turiu nuvilt (na nebent esi aukšta/s blondinė/as su didelėm žydrom akim). Iš tikrųjų, kol nepradedi kalbėt angliškai, niekas nesupranta, kad esi ne turkas. Kiek supratau iš istorijos paskaitos - Turkijoj, labai daug skirtingų kultūrų susimaišę, todėl ir žmonės labai skirtingų bruožų. Tiesa, skirtumų tarp turkų ir tarkim manęs - yra. Turkai gana žemo ūgio. Mano ūgis (1.74m), kiek supratau, yra kažkur vidutinis turko vyro ūgis, aukštesnės turkės už save dar nesutikau. Moterys čia žemos, lieknos, ilgais juodais plaukais, didelėm rudom akim. Tiesą sakant praktiškai daugumos turkų akys - rudos. Žmonės bendrauja gana šiltai, vyrai yra labiau bendraujantys, moterys -mažiau. Labai šiltas yra vyrų tarpusavio bendravimas. Lietuvoje pagalvotum, kad gėjai. Pasisveikindami ir atsisveikindami jie pasibučiuoja, gatvėje vaikšto susikibę už parankių ir pan. Prieš išvažiuojant iš Lietuvos visi sakė, kad oj turkai labai landūs, susilauksi daug dėmėsio, saugokis. Iš tikrųjų, tai nežinau: ar aš labai baisi ar ką, bet perdėto dėmesio manimi tikrai nepastebėjau - niekas čia nesekioja iš paskos ir nesiekia dėmesio. Kiek supratau, mano kurso merginos irgi nesusidūrė su ypatingu turkų susidomėjimu… Dar vienas bendras bruožas - labia daug turkų rūko, galiu suskaičiuot ant rankos pirštų, kiek sutikau nerūkančių turkų (gal net vienos rankos užtektų).

Miestas kuriame gyvenu per EILIC kursus - Kocaeli - vienas konservatyvesnių. Čia gali pamatyti daug moterų su skarom ant galvų. Naktinis gyvenimas - gana nuobodus, tėra viena gatvelė (trumpesnė ir mažesnė nei Trakų g. Vilniuje), kurioje įsikūrę visi klubai, barai ir pan., beje, visi jie savaitgaliais užsidaro apie 1h.

Maistas - gana skiriasi nuo Lietuvos. Jie mėgta valgyti aštriai, o jų maistas man pasirodė šiek tiek rūgštokas - jie mėgsta citrinas ir jogurtą (kuris skiriasi nuo lietuviško - panašesnis į kefyrą, tik tirštesnis ir šiek tiek rūgštokas). Čia mažiau pieno produktų ir mėsos kainos gan aukštos (kiaulienos, beje, čia nerasi) - vegetarams tikras rojus. Daržovės, žuvis, duona, vaisiai - žymiai pigesni nei Lietuvoje. Ryžiai (kuriuos jie gamina pasaki6kai skaniai) ir daržovės - dažnas dalykas turkų racione. Taip pat, kiek pastebėjau, turkai geria labai daug vandens, prie šio įpročio jau ir aš pradėjau priprast. Dauguma turkų labai mėgsta apsipirkinėti turguose - žuvies, vaisių ir daržovių ir kokybė, ir kaina - daug geresnės. Beje, kas man labiausiai patinka Turkijoj - tai balta duona - nepaprastai skani. Jei kalbant apie kebabus, tai čia jie šiek tiek kitokie (nemačiau kad dėtų kopūstus, mėsa ir duona skanesnės) ir labai jau daug rūšių. Kebebai jiems - toks pats patiekalas, kaip mums paprastas kepsnys - patiekia lėkštėje. Arbatą jie geria iš mažyčių puodelių, ji čia pigi ir labai populiari. Paprastos kavos - nė su žiburiu nerasi, geriausiu atveju - tirpi Nescafe. Alkoholis - baisiai brangus (pvz. Alus 0,3 L parduotuvėje apie 3 TL=6LT), gal todėl dar nei vieno girto žmogaus nemačiau. Ko labiausiai pasiilgau iš Lietuvos - tai pieno (jie čia turi tik panašų į MŪ - visirntą), grietinės, saldžių pieno produktų (sūreliai, varškė ir pan.), normalios kavos, kiaulienos ir normaliai paruoštų bulvių.

Kainos - panašios kaip Lietuvoje: kai kas brangiau, kai kas pigiau. 1000 TL (2000 LT) yra pakankama mėnesinė suma studentui, norint laisvai gyvent.

Butas kuriame gyvenu - labai geroj vietoj - 5 min nuo miesto centro, bet turi savų trūkumų: neturi interneto, šilto vandens virtuvėj, dujinės (tik vienas elektrinis kaitintuvas stovi), vonioj vandenį reikia užvirint (kiekvieną kart reikia užkurti dujas ir palaukt apie 5 min). Bute - trys kambariai: sveitainė (kuriame jie viską daro), miegamasis (kuriame tik miega) ir svečių miegamasis (mano kambarėlis, kuris labai jaukus, bet trūkumas, kad visą laiką jame naktis, nes langas į vidinį kiemą, kurio plotas gal kokie 5 kvadratiniai metrai). Man neįprastas dalykas - jie rūko kambariuose.

Studentų pora, kuri mane prėme - labai miela. Vaikinas ir mergina - jie abu draugauja, kas labai keista Turkijoje, nes mergina negali gyvent su vaikinu iki vestuvių. Duygu šeima iki šiol nežino, kad jie gyvena kartu (kai jos mama buvo atvykusaplankyt - jie iškraustė visus Ardos daiktus ir Duygu draugė buvo trumpam atsikrausčius). O kaimynai mano, kad jie -pusbrolis ir pusseserė, nes kitaip neleistų jiem čia nuomot buto. Kai paklausiau ar Arda tėvai žino apie tai, kad jie gyvena kartu - Duygu atsakė - žino, jis juk vyras, nieko čia tokio. Sunku būti mergina čia…

Arda draugai - muzikantai, labai lengva su jais bendraut, nuoširdūs ir kalbūs. Nors ir nelabai moka anglų, visada kai tik jie būna sugebam prabendraut iki išnaktų. Duygu draugus skirstau į dvi kategorijas: makantys anglų kalbą ir nemokantys. Tie kurie moka- labai mielai ir noriai bendrauja, kurie ne - nebendrauja (tik viena jos draugė, kad ir nemokėdama anglų su manim bendravo). Šiaip man labai pasisekė su šita pora - labai manim rūpinasi. Turkai turi kažkokį neįprastą svetingumo jausmą, kuris labai mielas, bet kartu jautiesi nejaukiai, kad taip tave prižiūri, manau mes lietuviai neesame prie to labai pripratę.

Tai va tokia yra aplinka, kurioje gyvenau. Ryt keliauju į Eskisehir :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (38)

Jonas2011-02-05 19:38

Turkai priekabūs pietiniuose rajonuose, ten kur dauguma skrenda atostogauti. Gal dėl to visi taip ir sakė :))

O šiaip turkų alus yra labai lengvas, dėl to girtų žmonių čia ir nėra ;D Viešbutyje turėdavau 8-23h nemokamus gėrimus, tai kad ir kiek alaus gerdavai, tai beveik kaip sultys tik alaus skonio ;D

Kas dar patiko, tai apelsinai :) Jie tokie truptį kitokie, bet skanūs :)

Raki turbūt jau irgi ragavai ;D

Between me and my husband we’ve owned more MP3 players over the years than I can count, including Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the last few years I’ve settled down to one line of players. Why? Because I was happy to discover how well-designed and fun to use the underappreciated (and widely mocked) Zunes are.

Quantum Mind Power2011-03-12 07:58

Excellent info it is surely. My girlfriend has been awaiting for this update

free sex cam2011-04-19 10:24

blog with extra

Bud Monforte2011-05-19 08:17

love

Meaghan Parry2011-05-24 05:58

Appreciate it for this post, I am a big big fan of this internet site would like to go along updated.

i need money2011-06-15 06:57

I simply must inform you, this fabulous website is absolutely an example of my top favs… Whereby the internet site am i able to see the Feed? We have peered in all places, any one?

trh2011-06-20 18:13

dFabcFFcce2d

fsbo2011-06-24 19:52

Hey man, was just browsing through the internet looking for some information and came across your blog. I am impressed by the information that you have on this blog. It shows how well you understand this subject. Bookmarked this page, will come back for more. You, my friend, ROCK!!!

online-bingo-game.co.uk2011-07-07 22:56

Hello there, I really am fond of your site and want to check whether you’d be willing to think about a link swap. You can evaluate my own website attached to this comment. Drop me an email to starken996@yahoo.com should you be interested in chatting. Kind Regards. Geraldine Gragert of Mesa

solar charger2011-07-08 20:50

Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading? I鈥檓 trying to determine if its a problem on my end or if it鈥檚 the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

Aldo Deacon2011-07-08 21:43

I appreciate, lead to I found exactly what I was having a look for. You have ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

Gino Bosefski2011-07-09 22:17

I just added this site to my feed reader, great stuff. Can’t get enough!

hogan scarpe2011-07-11 08:26

I just added your RSS Feed on my RSS reader, it is so nice to read your blog

Hogan Scarpe Uomo 20112011-07-11 17:56

Your RSS feed doesn鈥檛 work in my browser (google chrome) how could I correct it?

crystal pave bead2011-07-11 18:55

Die Seite konnte etwas besser zu Navigieren sein, aber der gesamt Eindruck ist schon Ok, wollte ich mal so als Info hier lassen.

Cheap Handbags Sales2011-07-12 08:34

A powerful share, I simply given this onto a colleague who was doing somewhat analysis on this. And he in fact purchased me breakfast as a result of I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! However yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love studying extra on this topic. If attainable, as you grow to be experience, would you thoughts updating your weblog with extra particulars? It is highly helpful for me. Large thumb up for this blog put up!

mide kanseri belirtileri2011-07-13 07:02

buenos dias, puissant blog on suety loss. the like helped.

websites2011-10-28 03:37

Thanks for the marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you could be a great author.I will make certain to bookmark your blog and may come back from now on. I want to encourage continue your great work, have a nice holiday weekend!

scenario2011-10-30 16:10

My spouse and I absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be exactly what I’m looking for. can you offer guest writers to write content for you personally? I wouldn’t mind publishing a post or elaborating on a number of the subjects you write about here. Again, awesome website!

tiered2011-10-30 22:03

The very core of your writing while appearing agreeable originally, did not settle perfectly with me after some time. Somewhere within the sentences you were able to make me a believer unfortunately just for a very short while. I still have got a problem with your leaps in assumptions and you would do nicely to fill in those breaks. If you can accomplish that, I could undoubtedly end up being impressed.

adresse2011-10-31 02:45

Excellent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you are just extremely fantastic. I actually like what you’ve acquired here, certainly like what you are stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it sensible. I can not wait to read far more from you. This is actually a wonderful web site.

aufmuth2011-10-31 02:55

Thanks on your marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you are a great author.I will ensure that I bookmark your blog and will come back in the future. I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day!

Tabitha Trautz2012-02-12 18:39

Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! However, how can we communicate?

Allen Weaver2012-03-26 15:13

This really answered my downside, thank you!

Walmart coupon2012-03-30 12:46

It’s arduous to seek out knowledgeable individuals on this topic, but you sound like you understand what you’re speaking about! Thanks

london escorts2012-04-26 01:22

I undoubtedly did not realize that. Learnt something new today! Thanks for that.

noclegi szklarska poreba2012-04-27 23:13

You produced various good points there. I did a search on the subject and discovered a lot of people will have exactly the same opinion with your weblog.

naprawa laptopow wroclaw2012-04-29 02:52

Cheap Handbags Wholesale You should take into consideration doing growing this web web site to a major authority in this certain market. You clearly contain a grasp handle inside the topics so a lot of folks are searching for on this internet site anyways therefore you could indisputably even create a dollar or two off of some advertising. I’d explore following recent topics and raising how numerous write ups putting up and i guarantee you???d begin seeing some awesome web traffic inside the near future. Merely a thought, all the best in whatever you do!

pozycjonowanie stron2012-04-29 04:56

This really is an exceptional article and I completely comprehend where your coming from inside the third section. Perfect read, I’ll regularly follow the other reads.

minecraft serwer2012-04-29 15:14

There a couple of intriguing points more than time here but I don’t know if I see them all center to heart. There exists some validity but Let me take hold opinion until I appear into it further. Quite great post , thanks and now we want far more! Included with FeedBurner at exactly the same time

computer monitoring2012-04-30 22:32

Most useful human beings toasts need to amuse and present give about the couple. Beginner audio systems previous to obnoxious throngs would be wise to remember often the valuable signal making use of grow to be, which is to be an individual’s home. finest man speech examples

Alicia Kolbusz2012-08-13 11:37

Thanks a ton for this - love the info and agree with your perspective. However many others will not, so thanks for speaking up. Nice blog, well done!

Flavia Capelo2012-08-17 02:23

I just want to say I am all new to blogging and truly enjoyed this web-site. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You certainly have wonderful articles. Thanks a lot for sharing your web page.

Kamilah Zsohar2013-05-18 21:36

I simply want to tell you that I am just newbie to blogging and actually liked this page. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You definitely have tremendous well written articles. Thank you for sharing your web site.

Marcelle Arno2013-05-25 18:08

I just want to say I am just newbie to blogging and site-building and actually liked this web site. Probably I’m likely to bookmark your blog post . You really have great articles. With thanks for sharing with us your blog.

John Michael2013-07-10 10:04

there are wall mirrors where at edges are made up of anodized aluminum and they do not stain too much,

Donella Rothwell2013-07-20 08:25

I just want to tell you that I am beginner to blogging and certainly savored your blog. Very likely I’m likely to bookmark your site . You really come with awesome writings. With thanks for sharing with us your website page.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras