BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Skrydis, Turkija, Kocaeli miestas ir universitetas

Paskutiniame blogo įraše rašiau, kad papsakosiu apie lagaminų krovimą, bet šią istoriją praleisiu, nes jau pora savaičių kaip esu Turkijoje, tai ir įdomesnių dalykų papasakot atsirado :)

Skrydis buvo labai malonus. Tiesa, oro uoste teko išmesti du butelius švyturio alaus, kurio vežiau turkams, pas kuriuos gyvenu, dovanų, nes lagaminas buvo 2 kg. per sunkus. Šiaip leidžiama 30 kg su +2kg paklaida. Maniškis svėrė 34kg. Lėktuve davė daug ir skaniai valgyt (daržovių troškinys su kepta vištiena ir ryžiais, bandelė su sviestu, krekeriai su padažu, turkiškas pyragas, kava) ir šiaip skrydis neprailgo (Ryga-Stambulas truko apie 2.30h). Šiaip tai turkai visą laiką visus maitina. Vėliau iš Ataturk oro uosto su metro važiavau į Esenler autobusų stotį, o iš jo su autobusu į Kocaeli miestą (kuriame ir leidžiu savo dienas). Tai autobuse (nors kelionė truko tik 1 val.) ir kavos duoda ir ekranai su touch screen yra - gali žaidimus žaist, tv, muzikinius video klipus ar filmus žiūrėt, radijo klausyt.

Fakulteto fasadas (visų fasadai daugiau mažiau panašūs)

Fakulteto fasadas (visų fasadai daugiau mažiau panašūs)

Turkai - baisiai paslaugūs. Oro uoste ieškojau kaip į metro nusigaut, tai ir metro parodė ir bilietą padėjo nusipirkt. Paskui iš metro ieškojau kaip iki autobuso nusigaut, tai kitas darbuotojas vos ne už rankos nuvedė, bilietą nupirko ir į autobusą pasodino. Autobusų stoty susipažinau su viena angle, kuri su savo vyru turku vyko iš stoties į tuo pačiu autobusu. Tai prižiūrėjo mane, kad toj stotelėj išlipčiau ir net siūlėsi iki gyvenamos vietos palydėt :) Šiaip tereikia tik paklaust ko nors ir visada mielai padeda, net jei ir nelabai anglų kalbą moka. Kaip bebūtų reikia saugoti savo svarbiausius dalykus: pasą, piniginę, telefoną ir stengtis, kad aplink nuolat būtų žmonių – nepatartina su paslaugiais turkais gatvių pakampėm vaikščiot:)

Kocaeli Universiteto įėjimas

Kocaeli Universiteto įėjimas

Atvykus į Kocaeli susitikau su studentais su kuriais dabar ir gyvenu (Arda - vaikinas, studijuojantis klasikinės gitaros atlikimą, Duygu - jo mergina, ekonomistė). Labai mieli. Nusivedė mane kababų valgyt (baisiai aštriai jie čia mėgsta:)), ir turkiško alaus nupirko. Man už nieką neleido mokėt. Ir paskui dar tris dienas maistą pirko ir neleido man leist pinigų, kol vieną dieną aš parduotuvėj vos nepradėjau rėkt iškėlus piniginę, kad aš turiu pinigų ir noriu juos leist :)) nuo to laiko ir man leidžia prie maisto produktų pirkimo prisidėt, nors nuolat priekaištauja, kad aš daug pinigų išleidžiu maisto pirkimui. Nors aš taip nemanau, per dvi savaites (14 dienų) prie maisto pirkimo prisidėjau mažiau nei 35 TL (~70 LT) :)) Kol kas palyginus su Lietuva man čia gana kurortinis gyvenimas. Keliuosi 8h einu į paskaitas (iki 16h) tada su grupiokais einam pavalgyt (dažniausiai valgom Kocaeli universiteto valgykloj – pietūs 4 TL (8LT) ir prisivalgai kiek tik nori (sriuba, mėsos patiekalas, bulvės, ryžiai, salotų kiekis neribojamas, bandelė, vanduo),

Universiteto valgykla

Universiteto valgykla

)

Va tiek gali gauti valgyti už 8 LT (4 lyras) :)

vakarais valgom kur nors centre (už 5 TL=10LT gali puikiai pavalgyt), paskui einu namo, ten į mane ateina pažiūrėt studentų turkų su kuriais gyvenu draugai. Vieną kartą tai iš viso juokingai buvo: prašė pakalbėt lietuviškai, o paskui ir padainuot :D Vakarai tai mano panašūs kaip Lietuvoj: ateina mano sugyventinių (Arda - vaikinas, kuris studijuooja muzikos akademijoj klasikinės gitaros atlikimą, ir Duygu - jo mergina, ekonomiką studijuoja) draugai, sėdim kalbam ir geriam arbatą (alkoholis čia baisiai brangus: pigiausio vyno butelis 24 LT, 0.3 l. alaus 5 LT parduotuuvėj o 0.3 L bare apie 10 LT, žodžiu, tam kad būtum alkoholikas čia reikia būti dar ir turtingu).

Klasė, kurioje pirmas pora savaičių vyko paskaitos

Klasė, kurioje pirmas pora savaičių vyko paskaitos

Bėda, kad dauguma Arda ir Duygu draugų mažai kalba angliškai, tai pokalbiai tokie biškį riboti. Arda mažai mane supranta, bet kažkaip susikalbam ir labai linksma su juo. Jis kaip tėvas elgiasi, pavyzdžiui, gamina pusryčius, vakarienę, čia kada klausia: How is our water?, aš tai klausimo nesupratau :) o jis sako ar tu gerei mūsų vandenį iš krano? Aš jam sakau, kad dar ne arba nepamenu, kad gerčiau, o jis sako: You must drink water, 2 litras per day, it is good for your health :D užvakar kai buvom Stambule su grupiokais gavau tokį sms: Indre, how are u? Dont forget to eat! O pirmą savaitę man reikėjo nusipirkti sąsiuvinį ant kurio rašyt, bet pamiršau. Grįžtu namo, o Arda klausia: ar nusipirkai sąsiuvinį? Sakau - nea, pamiršau, o jis man paduoda sąsiuvinį ir sako: žinojau, kad pamirši tai nupirkau tau šiandien kai buvau parduotuvėj :) Žodžiu labai rūpestingas :D

Duygu - gerai kalba angliškai, labai linksma su ja. Gaminam kartu valgyt, o jos draugėm aš kažkodėl labai graži esu. Beje turkų merginos labai labai gražios - mažos, smulkutės, storais ilgais juodais plaukais, didelėm rudom akim ir baisiai gražiai išlenktais antakiais bei ryškiom blakstienom.

Šiaip visi žmonės čia laba žemi, jaučiuosi biškį kaip bokštas, iš mano grupės tai tik viena estė ir vokietis už mane aukštesni. Beje apie mano EILIC grupę: esam 11: 2 estės (Marin ištekėjus, nors jai dar tik 23. Klausiau kaip jis ją privertė ištekėt:) o ji sako myliu aš jį, o jis labai gyvenimą susiplanavęs ir norėjo tuoktis tai ir susituokėm :), Kadi - vo tokio nepozityvaus žmogau dar savo gyvenime nemačiau-viskas (t.y. VISKAS) jai yra blogai, per pora savaičių dar negirdėjau, kad jai kas nors patiktų), 3 italės (Natasha savanorė dirbanti mokytoja turkų mokykloj, Daniela 26 metų politologė – labai faina, labai susidraugavom, Laura - faina ir labai šneki, ji šneka trigubai daugiau nei aš ir dvigubai greičiau nei Reda. Kelionės į Stambulą pabaigoje aš su Daniela buvom taip pavargę nuo jos, aš tai norėjau kuo nors ją užkišt :) labai varginanti, bet dažnai priverčia juoktis:D kai kalba jai net nereikia įkvėpt, tai neįmanoma į jos monologą įsiterpt :)); 1 prancūzas (Ronan yra žemas ir smulkutis, labai draugiškas ir visada stengiasi rūpintis merginomis), 1 vokietis (Denes – paplaukęs keliautojas, į Turkiją atvyko iš kažkokios Egipto dykumo oazės, dabar darosi Sirijos vizą, nes po EILIC žada ten važiuot, o vėliau planuoja kelionę į Iraką), 1 slovakė (Jana - gana tyli nelabai dar su ja bendravau nes ji tik prieš pora dienų prisijungė), 1 italas (Nicolas gana simpatiškas, linksmas ir draugiškas vaikinas, kuriam (mano ir italių spėjimu) patinka vaikinai), 1 ispanas, kuris atvyks tik kitą savaitę tad kol kas apie jį nieko nežinau.

Kocaeli universiteto stovykla (baisiai didelė - dešimt saulėtekių (jei ne daugiau) tilptų)

Kocaeli universiteto stovykla (baisiai didelė - dešimt saulėtekių (jei ne daugiau) tilptų)

Praeitą savaitę su grupe buvom barų gatvėj (ji taip ir vadinasi, nes ten vien barai ir klubai - bet labai jaukūs, nieko panašaus į pabo latino ar prospekto pub, gal labiau į pogo, bet šiek tiek ne tokie pankiški), paskui vakarą pratęsiau su namiškiais ir jų draugais (toj pačioj gatvėj), tada bandžiau jiem gamint patiekalą su kario padažu, bet jie čia neturi nei padažo (tik karį) nei anakardžio riešutų, kurie būtų be druskos. Galvoju ai pagaminsiu aš tą padažą - bet jie grietinės neturi tik beskonį jogurtą. Tai žodžiu improvizavau :) Sakė, kad skanu ir viską suvalgė:) tada jie man koncertą turkišką surengė. Arda su savo kitu draugu muzikantu grojo, Duygu dainavo, o jos draugės šoko :) Kitus savaitės vakarus buvom namie, žiūrėjau filmus, bendravom. Ketvirtadienį su grupe turėjom orientacinę dieną, penktadienį – socializavimosi dieną, o savaitgalį visi važiavom į Stambulą. Bet apie tai kitame įraše.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (15)

Oralia Tomanek2011-02-13 20:13

Hey 5g2zex56s4vep321p1px, very interesting post, it really got me thinking. dcczn7rt8j z9927trk9g Thank you. pqupyd3abe
xwuaw2mr97

zero friction marketing2011-02-16 01:23

It was some sort of excitement finding your site last night. I arrived here this day hoping to uncover something new. I was not frustrated. Your ideas about new tactics on this subject were enlightening and a great help to me personally. Thank you for leaving out time to write out these things as well as for sharing your notions.

Your site is among the most influential web sites on this industry. Almost every blog post that you create is golden. Your way with words is rich, inspiring,and somewhat enjoyable.

sext chat rooms2011-04-17 09:47

spending the time to discuss this, I feel strongly about it and love studying extra

Gerry Sobotta2011-04-25 12:37

Hiya, I’m really glad I have found this info. Today bloggers publish only about gossip and internet stuff and this is really annoying. A good website with interesting content, this is what I need. Thank you for making this website, and I will be visiting again. Do you do newsletters? I Cant find it.

Legal Downloads Of music2011-05-23 19:06

A thoughtful insight and ideas I will use on my blog. You’ve obviously spent some time on this. Well done!

Income Plan2011-05-28 12:53

Excellent information. Many thanks for posting that. I was certainly not informed of your weblog, however definitely will return again much more frequently at this point. Adding you to my favorites.

Javier Furutani2011-06-26 20:38

Hey! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back often!

Test2011-07-20 00:16

This is really interesting, You are an overly skilled blogger. I have joined your rss feed and stay up for in the hunt for more of your wonderful post. Additionally, I’ve shared your web site in my social networks

geburtstagskarten2011-10-28 03:33

Great blog here! Also your site loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

Ati2011-11-17 13:46

Labai įdomiai pasakoji apie Turkiją, Erasmus… Norėčiau susisiekti su Tavimi, nes ir aš ten vyksiu. Norėčiau patarimų ir pan… Gal galima kontaktą?

Sent to2012-03-28 00:33

I as well as my guys have been viewing the good guidelines from your website and quickly got a horrible feeling I never expressed respect to you for those techniques. These people were very interested to study all of them and have now in truth been making the most of those things. Appreciate your being so helpful and for figuring out such fine topics most people are really desperate to learn about. My sincere apologies for not expressing appreciation to sooner.

Gisela Ravencraft2012-05-16 01:52

I just want to mention I am newbie to blogs and really enjoyed this page. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog post . You absolutely come with excellent article content. Cheers for sharing with us your website page.

Tod Joles2012-08-19 19:21

I simply want to mention I am just newbie to blogging and site-building and certainly loved your web site. Likely I’m going to bookmark your blog . You certainly come with wonderful articles. Thanks a bunch for revealing your website page.

Mervin Ruef2013-02-19 09:05

I just want to say I’m beginner to blogs and definitely savored this web-site. Almost certainly I’m likely to bookmark your website . You surely come with remarkable well written articles. Appreciate it for sharing your web-site.

Rašyti komentarą

Tavo komentaras